Obniżenie prowizji kredytu hipotecznego za zakup ubezpieczenia na życie – temat sprzedaży łączonej krzyżowej jest chyba znany każdej osobie, która kiedykolwiek brała kredyt na dom lub mieszkanie. Kredytobiorcy bardzo często uważają kwestię zakupu ubezpieczenia za zbędny wydatek, zwiększający koszt kredytu, jednak czy na pewno tak jest?

Niektóre banki wymagają zakupu ubezpieczenia na życie na okres pierwszych 3-5 lat posiadania kredytu. Inne w ogóle nie wymagają ubezpieczenia, ale są również i takie banki, które wymagają posiadania ubezpieczenia przez cały okres kredytowy. Przeanalizujmy jednak korzyści i straty posiadania takiej polisy.

Jedynymi minusami zakupu polisy na życie są:

  1. Koszt – Banki nie mogą nas zmusić do zakupienia oferowanego przez nie ubezpieczenia, co oznacza, że takowe ubezpieczenie możemy (niejednokrotnie taniej) kupić u wybranego przez nas Towarzystwa Ubezpieczeniowego.
  2. Czas na załatwienie formalności – obecnie wybór i zakup polisy to ok. 2 godzin, jakie musimy poświęcić na załatwienie sprawy i przygotowanie dokumentów do banku.

Plusy posiadania polisy:

  1. Poczucie bezpieczeństwa – świadomość zabezpieczenia finansowego rodziny kredytobiorcy w przypadku jego śmierci.
  2. Pewność spłaty kredytu – Banki wymagają, by zakupiona polisa opiewała na kwotę kredytu lub kwotę większą niż kredyt, dlatego w przypadku śmierci kredytobiorcy kredyt zostanie w pełni spłacony.
  3. Niższe koszty kredytu – Zakup ubezpieczenia zazwyczaj wpływa na zmniejszenie marży lub prowizji kredytu.
  4. Ubezpieczenie tylko dla jednej osoby – Banki często wymagają zakupienia polisy tylko przez jedną osobę wnioskującą o kredyt hipoteczny.

Kredyt hipoteczny to zazwyczaj zobowiązanie na okres 20-30 lat. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, a przypadki chodzą po ludziach. Biorąc kredyt nie możemy być pewni tego, że dożyjemy jego spłaty, a pozostawienie małżonka/małżonki i dzieci z kredytem nie jest zbyt optymistyczną wizją – dlatego odpowiedzialne osoby wykupują polisę na życie dla obojga żywicieli w rodzinie – co może uchronić naszych najbliższych przed problemami finansowymi.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana zakupem polisy na życie, zadzwoń do nas! A doradca Centrum Ubezpieczeń Rey14 pomoże dobrać Ci najkorzystniejsze ubezpieczenie!

 

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17