W większości przypadków, gdy kupujemy używany samochód, kupujemy go wraz z ubezpieczeniem OC, które chroni posiadacza pojazdu aż do końca umowy. Wiadomym jest, że takie ubezpieczenie – przejęte od poprzedniego właściciela auta – nie odnowi się samo.

Nowy posiadacz auta musi zgłosić zakup oraz chęć przedłużenia obecnej umowy ubezpieczenia, jeśli tego nie zrobi, ubezpieczenie wygaśnie, a jemu grożą mu surowe kary, o których pisaliśmy w poprzednim poście. Każdy nowy właściciel pojazdu powinien pamiętać o tym, że wraz z zakupem auta ma prawo do natychmiastowego wypowiedzenia umowy OC i zawarcia innej umowy z innym ubezpieczycielem.

Od tego roku, o wspomnianych wcześniej zasadach dot. ubezpieczenia będą musieli pamiętać również wszyscy kierowcy, którzy nabyli pojazd z leasingu. Innymi słowy kupując auto, które wcześniej posiadaliśmy, użytkowaliśmy i ubezpieczaliśmy w ramach umowy leasingu, musi je ponownie ubezpieczyć po wygaśnięciu polisy OC. Dlaczego? Ponieważ formalnie doszło do zmiany właściciela pojazdu.

Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe odchodziły od tej zasady, dlatego Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zobowiązał wszystkich ubezpieczycieli do stosowania powyższych zasad dot. ubezpieczenia OC.

Chciałbyś zakupić najkorzystniejszą polisę OC lub zmienić ubezpieczenie na bardziej dostosowane do Twoich potrzeb? Zadzwoń do nas! Centrum Ubezpieczeń Rey14 służy poradą i pomocą przy zawarciu umowy ubezpieczenia.Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17