Czy warto mieć kamerkę w aucie? Odpowiedź brzmi: Tak! Materiał zarejestrowany kamerą może zaoszczędzić nam wiele kłopotów związanych z dochodzeniem swojej racji w sądzie po kolizji bądź wypadku. Trzeba jednak pamiętać, że kamera powinna być odpowiednio zamontowana, a także nagrywać film w odpowiedniej jakości, ponieważ rejestracja w słabej rozdzielczości może nie zostać uznana za dowód w sprawie.

Czy na pewno kamerka jest potrzebna? Biorąc pod uwagę fakt, że rocznie dochodzi do ok. 14 000 zdarzeń drogowych, których celem jest obwinienie drugiego kierowcy i otrzymanie odszkodowania, to jest się czym martwić. Możemy dołączyć do grona 14 000 osób, które zostaną winne spowodowanej umyślnie (w celu wyłudzenia odszkodowania) kolizji. Oszuści stosują kilka pułapek, w które najczęściej wpadają niczego niepodejrzewający kierowcy:

  1. Ukrywanie się w martwym polu innego samochodu na zewnętrznym pasie ronda. Kierowca poruszający się pasem wewnętrznym, zjeżdżając z ronda nie zauważa oszusta i powoduje kolizję;
  2. Fałszywe przepuszczenie kierowcy przez oszusta na skrzyżowaniu równorzędnym. Choć oszust ma pierwszeństwo, znajdując się z prawej strony, przepuszcza gestem ręki kierowcę, a gdy ten wjeżdża na skrzyżowanie, oszust doprowadza do kolizji.

W przypadku, gdy mamy podejrzenie, iż doszło do oszustwa – należy tuż po kolizji dodatkowo zadbać o znalezienie świadków, którzy potwierdzą całą sytuację.

Oszuści na drodze to nie jedyny powód, dla którego warto posiadać wideo-rejestrator. Musimy pamiętać, że na drodze czeka nas wiele niebezpieczeństw – wybiegający na jezdnię przechodzień, zamyśleni rowerzyści, czy inni nieudolni kierowcy.

Dlatego, jeśli chcesz czuć się bardziej bezpiecznie, warto zainwestować w kamerkę samochodową, a także odpowiednie ubezpieczenie. Jeśli chodzi o polisę, to wystarczy zadzwonić do nas lub odwiedzić jedno z naszych biur, a my z pewnością pomożemy Ci dobrać najkorzystniejszą polisę dopasowaną do Twoich potrzeb.  

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17