Brałeś udział w wypadku komunikacyjnym i doznałeś z winy sprawcy uszczerbku na zdrowiu? Należy Ci się odszkodowanie – to wiedzą wszyscy. Jednak bardzo często zdarza się, że osoby poszkodowane myślą, że wypłata świadczenia z tytułu postępowania likwidacyjnego wyczerpuje ich możliwości w dochodzeniu swoich roszczeń. Jak jest naprawdę?

Poszkodowana osoba może ubiegać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Odszkodowanie może uwzględniać np. koszt zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i wizyt rehabilitanta, prywatne wizyty lekarskie, bądź protezy, natomiast zadośćuczynienie należy się osobom pokrzywdzonym, które doznały tzw. krzywdy.

Jak należy rozumieć te słowa? Osobą, która doznała krzywdy jest osoba, która w wyniku wypadku nie może np. kontynuować swojej sportowej pasji. Więc jeśli przed wypadkiem czynnie uprawiałeś jazdę na rowerze, a po wypadku nie możesz cieszyć się wolnym czasem spędzonym na dwóch kołach, to należy Ci się zadośćuczynienie.

Dlatego, jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku i uważasz, że przyznane odszkodowanie jest niewystarczające wobec krzywd lub strat majątkowych, które poniosłeś – możesz założyć sprawę w Sądzie, gdzie w ramach procesu cywilnego lub karnego możesz dochodzić swoich praw.

Jeśli jednak chcesz się zabezpieczyć przed skutkami wypadku, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW – wystarczy, że skontaktujesz się z naszym agentem, a on pomoże Ci dobrać najkorzystniejszą polisę.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17