Jak wspominaliśmy w naszym ostatnim poście, kolejne gwałtowne burze w Dąbrowie Górniczej to tylko kwestia czasu. Czas ten nadszedł wczoraj wieczorem. Około godziny 19:00 nad miastem przeszła nawałnica, której skutki nadal są usuwane.

Tysiące osób bez prądu, powalone drzewa, uszkodzone auta, pozrywane dachy – to efekt wczorajszych anomalii pogodowych. Strażacy w ciągu ostatniej nocy interweniowali kilkadziesiąt razy, a syreny wozów strażackich niosły się po całym mieście.

Niektórzy nie zdołali jeszcze usunąć wszystkich uszkodzeń wywołanych gradobiciem sprzed kilku tygodni, a już zostali narażeni na kolejne straty.

Pogoda uczy nas, że trzeba umieć się przed nią chronić. Chronić własne mienie i zdrowie przed skutkami gwałtownych burz, które z powodu zmian klimatycznych będą nawiedzać nas coraz częściej. Gradobicia, niszczycielski wiatr i wyładowania elektryczne – ich skutki mogą być tragiczne.

Co nam grozi? Możemy stracić dach nad głową, a tym samym wszystkie pamiątki rodzinne. Może być nas nie stać na odremontowanie naszego domu. Możemy utracić sprzęt, który zostanie uszkodzony podczas burzy (np. panele fotowoltaiczne), nie wspominając już o uszkodzonym/zalanym aucie, a także olbrzymim stresie, jaki będzie towarzyszył wszystkim domownikom. Możemy stracić zdrowie lub życie – dlatego tak ważnym jest ubezpieczenie naszej rodziny i dobytku.

Co daje nam ubezpieczenie?

Po pierwsze zabezpieczenie finansowe na wypadek poniesionych strat, w tym również wypłatę odszkodowania, które pozwoli nam odbudować majątek bądź usunąć skutki szkody. Odpowiednia polisa zapewni nam również pomoc fachowców przy usuwaniu usterek i awarii. To wszystko wpływa na komfort naszego życia i mieszkania.

Dlatego, jeśli poszukujesz najkorzystniejszej cenowo polisy, najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb – zadzwoń do nas lub odwiedź jedno z naszych biur – a nasz doradca udzieli Ci fachowej pomocy.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17