Żar lejący się z nieba i afrykańskie upały to chyba zmora każdego w obecnych dniach. Choć żyjemy w kraju o klimacie umiarkowanym, to zdążyliśmy się przyzwyczaić do nagłych wzrostów temperatury, który zazwyczaj utrzymują się do tygodnia czasu i kończą niestety… burzami.

W ostatnim czasie mieszkańcy Dąbrowy Górniczej boleśnie odczuli skutki letnich wyładowań atmosferycznych i gradobicia, które towarzyszyło gwałtownym burzom, przechodzącym przez zielone dzielnice miasta. Kilka minut intensywnych opadów gradu (osiągającego nawet rozmiary piłki golfowej) zniszczyło auta, ogrody, dachy i znajdujące się na nich panele fotowoltaiczne. Niektórzy w akcie desperacji próbowali zasłaniać auta kocami, co kończyło się poważnymi urazami głowy po uderzeniu lodowej bryły. Straty były poważne, a zniszczenia trzeba było usuwać godzinami. 

Nie wspominając już o stratach materialnych i kosztach, jakie nagle musieli ponieść właściciele aut i posesji. A przecież można było się przed tym uchronić. Zarówno auto, nasz dom, panele fotowoltaiczne i nasze własne zdrowie można było zabezpieczyć przed następstwami gniewnej pogody.

W najbliższych dniach prognozowane są kolejne wyładowania atmosferyczne połączone z opadami gradu – miejmy nadzieję, że ominą one szerokim łukiem teren Zagłębia Dąbrowskiego, a my będziemy mogli spać spokojnie. 

Jeśli jednak chcesz się uchronić przed gradobiciem lub skutkami gwałtownych burz – zadzwoń do nas – znajdziemy odpowiednią i najkorzystniejszą cenowo polisę, która uchroni twój majątek przed “atakami” z nieba. 

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17