Polacy tłumnie ruszyli na szczepienia, mające uchronić ich przed zachorowaniem na COVID-19, a także umożliwiające im podróżowanie po innych krajach. Nic dziwnego, 25 czerwca zakończą się zajęcia dydaktyczne w szkołach i rozpoczną się upragnione przez wszystkich wakacje! Wszyscy mamy nadzieję, że będą one podobne do tych ubiegłorocznych, gdy pandemia nie doskwierała za bardzo w odpoczynku – zwłaszcza w Polsce.

Koronawirus sprawił, że musimy dostosować się do nowych realiów podróżowania. Osoby chcące wyjechać poza granicę naszego kraju będą potrzebować dokumentu potwierdzającego szczepienie, ważnym jest również zakup odpowiedniej polisy, która uchroni nas przed ewentualnymi skutkami zachorowania na COVID-19 za polską granicą.

Odpowiednie ubezpieczenie pozwoli nam również uchronić się przed następstwami innych, zagrażających naszemu zdrowiu, życiu, a także spokojnemu wypoczynkowi zdarzeń np.:

Pokrycie kosztów pobytu na kwarantannie lub izolatorium, jeśli zachorujemy na terytorium innego kraju, a nasza kwarantanna będzie miała umocowanie prawne w danym państwie;

Pokrycie kosztów leczenia w przypadku zatrucia pokarmowego, udaru słonecznego lub innej nagłej choroby/wypadków losowych;

Pokrycie kosztów leczenia choroby przewlekłej do 100% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia wskazanej w umowie;

Zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu do Polski do wysokości summy ubezpieczenia assistance.

Konsultacje z lekarzem w przypadku lekkich dolegliwości zdrowotnych (porada telefoniczna lub wideo-konferencja);

Wypłata odkodowania, gdy dojdzie do sytuacji uszkodzenia/zniszczenia/kradzieży/zaginięcia bagażu na lotnisku;

Usprawnienia, holowania pojazdu lub dostarczenia paliwa w przypadku awarii auta, nawet jeśli jest to kamper;

Rekompensaty strat poniesionych kosztów Twojego wyjazdu z przyczyn losowych (anulowanie biletu podróżnego lub odwołanie noclegu itp.).

Takie ubezpieczenie dla podróży zagranicznych oferuje Towarzystwo Ubezpieczeniowe Generali, które może być rozszerzone o dodatkowe funkcje np. ubezpieczenia mieszkania od kradzieży na czas wyjazdu, czy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Koszt takiego ubezpieczenia jest oczywiście uzależniony od okresu ubezpieczenia oraz jego zakresu, dlatego jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem turystycznym na podróż zagraniczną, zadzwoń do nas lub odwiedź jedno z naszych biur, a my pomożemy dobrać odpowiednią polisę i dokonać formalności.

Wkrótce artykuł o ubezpieczeniach turystycznych dla osób spędzających wakacje w Polsce!

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17