Kupując wymarzone auto, marzymy o tym, by wreszcie zasiąść za kierownicą i oddać się przyjemności z jazdy. Jednak zanim przekręcimy kluczyk w stacyjce lub przyciśniemy guzik „start” – musimy jeszcze zarejestrować pojazd i go ubezpieczyć. Jak obliczyć składkę OC i czym sugerować się wybierając ubezpieczenie AC?

Kupując obowiązkowe ubezpieczenie OC zależy nam, by jego składka wynosiła jak najmniej. I słusznie, ponieważ Ogólne Warunki Ubezpieczenia OC są niezależne od Towarzystw Ubezpieczeniowych – innymi słowy każde OC wg polskiego prawa powinno działać tak samo. By wyliczyć składkę możemy skorzystać z internetowego kalkulatora lub odwiedzić jeden z oddziałów Centrum Ubezpieczeń Rey14, zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Będzinie. Choć użycie kalkulatora jest mniej czasochłonne, to mimo wszystko będąc „oko w oko” z agentem/konsultantem, jesteśmy w stanie doprowadzić proces ubezpieczenia do końca i wybrać najkorzystniejsze i dopasowane do nas ubezpieczenie AC.

Uwaga! Jest jeszcze jedna ważna kwestia przy wyborze najtańszego OC – należy sprawdzić, czy firma ubezpieczająca podlega pod Polski Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – w przeciwnym razie w przyszłości możemy mieć problem z wypłatą odszkodowania. Czy już wiesz dlaczego lepiej spotkać się z konsultantem?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie AC, koszt często związany jest z zakresem ubezpieczenia, dlatego warto dopasować polisę do naszych warunków w obecności agenta, który potwierdzi nam warunki dot. zakresu terytorialnego ubezpieczenia i ewentualnych wyłączeń (sytuacji, w których ubezpieczenie nie działa).

Chcesz wybrać najodpowiedniejsze ubezpieczenie OC i AC? Zadzwoń do nas! Z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze i dopełnimy wszelkich formalności.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17