Uderzenie olbrzymiej asteroidy, nieznany wirus, wybuchy wulkanów – wizji końca ludzkości jest wiele, a jedną z nich jest przejęcie kontroli przez inteligentne maszyny i unicestwienie ludzi. Scenariusz znany nam choćby z filmów Terminator, czy Matrix. Czyżby przyszłość nadeszła i czeka nas filmowy „dzień sądu”?

Choć obecnie w większości krajów roboty służą głównie na wielkich taśmach produkcyjnych, to japońscy naukowcy są na dobrej drodze, by stworzyć roboty przenoszące towar i dezynfekujące powierzchnie. Jest to ich odpowiedź na wyzwania, jakie przyniosła ze sobą pandemia koronawirusa. Japońskie roboty wykorzystywane są nie tylko w przemyśle, ale także w biurach, hotelach czy domach opieki. Wszystko przez sytuację demograficzną, w Japonii ponad 1/3 mieszkańców ma 65 lub więcej lat, przez co znacząco brakuje rąk do pracy.

W odpowiedzi na konstruowanie nowych, autonomicznych robotów w kraju kwitnącej wiśni pojawiło się ubezpieczenie od szkód i wypadków spowodowanych przez roboty.  Odszkodowanie to skierowane jest do przedsiębiorstw, instytutów badawczych oraz uniwersytetów i ma uchronić przed skutkami wypadków spowodowanych przez maszyny – gdy ktoś ucierpi fizycznie lub poniesiemy szkody materialne.

Na szczęście w Polsce nie musimy obawiać się dominacji robotów, co nie oznacza, że nie warto chronić majątku firmy oraz dbać o bezpieczeństwo pracowników, dlatego jeśli jesteś świadomym przedsiębiorcą i chcesz wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie dla swojej firmy, zadzwoń do nas – z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze najlepszej polisy.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17