Jak pokazują badania, pandemia w niektórych aspektach życia miała również pozytywne skutki. Okazuje się bowiem, że aż 9 na 10 Polaków jeździ obecnie na rowerze lub hulajnodze i coraz częściej używają ich jako środka transportu, a nie tylko jako alternatywną formułę spędzenia wolnego czasu.

Oczywiście jak to wśród Polaków bywa, większość z nas uważa, że jeździ bezpieczniej niż inni, co przekłada się na liczbę zawieranych ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków – takie polisy wykupuje co trzeci użytkownik jednośladu. Prawie 70 proc. rowerzystów i 57 proc. użytkowników hulajnóg czuje się bezpiecznie na polskich drogach/ścieżkach rowerowych, a tylko co czwarta osoba zakłada podczas jazdy kask.

Chociaż twierdzimy, że jesteśmy świadomi zagrożeń, które mogą nas spotkać na drodze, to powinniśmy pamiętać o tym, że wzrost liczby aktywnych użytkowników jednośladów, to większa liczba wypadków (sprzedaż rowerów w drugim kwartale 2020 roku wzrosła o ponad jedną trzecią, a tendencja wzrostowa się utrzymuje). W roku ubiegłym doszło w Polsce do 3768 wypadków z udziałem rowerzystów, z czego 249 było wypadkami śmiertelnymi.

Wzrasta również liczba kradzieży rowerów – obecnie co czwarty miłośnik jazdy rowerowej przyznaje, że doświadczył rabunku. Taka sama liczba osób zapomina o zabezpieczaniu swojego jednośladu przed kradzieżą.

Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych podczas wycieczek rowerowych, a także uchronić się finansowo przed skutkami kradzieży, zadzwoń do nas, a my pomożemy Ci dobrać najkorzystniejszą polisę i załatwimy niezbędne formalności! Zapraszamy również do jednego z naszych biur w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Będzinie.

 

 

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17