Jest jedna cecha, o której osoby chcące się ubezpieczyć, powinny szczególnie pamiętać. Tą cechą jest zakres ochrony. Jak wspomnieliśmy w poprzednim wpisie, zadaniem ubezpieczenia jest zabezpieczenie naszego majątku i życia. Dlatego warto dopasować ubezpieczenie do naszych potrzeb. By to zrobić, musimy znać nasze możliwości i ewentualne zagrożenia, w innym wypadku może się okazać, że “kupiliśmy kłódkę, której nie da się zamknąć”.

Istnieją przypadki, gdy towarzystwo ubezpieczeń zostaje zwolnione z wypłaty odszkodowania tzw. wyłączenia odpowiedzialności. To właśnie o nie należy zapytać doradcy zanim podpiszemy umowę na zakup polisy.

Przykłady? Jeśli mamy ubezpieczony samochód i dojdzie do wypadku/kolizji, nasz ubezpieczyciel może nie wypłacić nam odszkodowania gdy np.: prowadziliśmy pojazd pod wpływem alkoholu lub kierowaliśmy autem, choć odebrano nam prawo jazdy. W przypadku naszej śmierci, nasza rodzina może nie otrzymać odszkodowania, jeśli popełniliśmy samobójstwo, chorowaliśmy przewlekle, nasz zgon nastąpił na wskutek działań umyślnych lub rażących zaniedbań.

Istnieją również wyłączenia dotyczące zakresu ochrony – przykład: ubezpieczyliśmy dom, ale nie ubezpieczyliśmy środków pieniężnych w nim przechowywanych i nas okradziono. Ubezpieczyliśmy samochód, ale zapomnieliśmy o ubezpieczeniu bagażu, który się w nim znajduje i podczas wypadku nasze walizki uległy spaleniu, a wraz z nimi nasze ubrania, dokumenty i inne ważne dla nas rzeczy.

Innymi słowy, wyłączenia odpowiedzialności sprawiają, że ochrona z polisy nie obejmuje wszystkich zdarzeń losowych.

Dlatego jeśli chcesz wykupić polisę, skontaktuj się z naszym doradcą, a my pomożemy Ci dopasować ubezpieczenie do potrzeb.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17