Z badań wynika, że coraz większa liczba Polaków planuje zainstalowanie systemów umożliwiających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.  Społeczeństwo jest bardziej świadome nie tylko oszczędności z tytułu OZE (Odnawialne Źródła Energii), ale również zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierne wykorzystanie surowców, emisja CO2 oraz zanieczyszczenie planety. Największą popularnością, jeśli chodzi o pozyskiwanie energii elektrycznej, cieszy się fotowoltaika.

Laboratorium Fotowoltaiki Politechniki Warszawskiej stwierdziło w wyniku obliczeń, że czteroosobowe gospodarstwo domowe, wykorzystujące panele fotowoltaiczne, jest w stanie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną o 89 proc. Panele są niezawodne i tanie w utrzymaniu. Dzięki nim nie musimy obawiać się strat energii, występujących podczas przesyłania jej na duże odległości przez elektrownie i elektrociepłownie.

W przypadku fotowoltaiki istnieje jednak ryzyko utraty energii – na wskutek dewastacji, opadów gradu, powodzi, pożaru, naporu śniegu, przepięcia, uderzenia pioruna lub na wskutek utraty paneli w wyniku kradzieży z włamaniem bądź rozboju. Od takich zdarzeń ma ochronić Ubezpieczenie OZE Grupy Ubezpieczeniowej Viener. Dlatego jeśli posiadasz fotowoltaikę lub zamierzasz wkrótce korzystać z odnawialnych źródeł energii, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem systemu.

Jeśli chcą Państwo poznać więcej szczegółów polisy, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, a gdy zdecydują się Państwo na podpisanie umowy, dokonamy formalności zdalnie.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17