Amerykanie mają przysłowie: Jeśli mieszkasz w szklanym domu, nie rzucaj kamieniami. Słowa te można interpretować na różny sposób. Dom to miejsce, w którym chcemy się czuć bezpiecznie, nasza ostoja, która jednak nie zawsze ma „bezpieczne fundamenty”. Badania wskazują, że to właśnie nasz dom jest otoczeniem, gdzie najczęściej dochodzi do przykrych zdarzeń. Mimo to Polacy wciąż bardziej skłonni są ubezpieczyć auto, niż swój osobisty skrawek na ziemi. Nieubezpieczony dom to szklany dom, w którym wystarczy chwila nieuwagi, by rzucić kamieniem – pozwolić na to, by wydarzyło się coś złego.

Logicznie myśląc, dom to najcenniejsza rzecz w naszym majątku. To w nim trzymamy drogocenne rzeczy – nie tylko materialnie cenne, ale również sentymentalnie – całe życie nasze i ukochanych dla nas osób.

Nasz dom jest narażony na wiele nieszczęśliwych zdarzeń. Może zostać spalony w wyniku podpalenia, awarii elektrycznej czy uderzenia pioruna. Zalany w wyniku uszkodzonego urządzenia, ulewnych deszczów lub powodzi, a także zalany przez sąsiada. To nie wszystko. Budynek może zostać zniszczony w wyniku porywistego wiatru, gradobicia lub działania wandali. Budynek to jednak nie tylko konstrukcja, ale również to, co się w nim znajduje – jego wyposażenie, które może zostać zniszczone lub skradzione w wyniku włamania.

Konsekwencje mogą być bardzo poważne:

– Całkowita lub czasowa utrata miejsca do życia;
– Brak pieniędzy na remont lub odbudowę;
– Utrata sprzętu, co wiąże się z jego ponownym zakupem;
– Utrata pamiątek rodzinnych;
– Olbrzymi stres dla domowników i utrata poczucia bezpieczeństwa;
– Możemy stracić zdrowie lub życie

Co daje nam ubezpieczenie?

Po pierwsze zabezpieczenie finansowe na wypadek poniesionych strat, w tym również wypłatę odszkodowania, które pozwoli nam odbudować majątek bądź usunąć skutki szkody. Odpowiednia polisa zapewni nam również pomoc fachowców przy usuwaniu usterek i awarii. To wszystko wpływa na komfort naszego życia i mieszkania.

Oczywiście samo wykupienie ubezpieczenia nie wystarczy, ponieważ są w nim określone warunki, które musi spełnić osoba ubezpieczona. Dotyczą one głównie okresowych przeglądów instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, drożności komina czy stanu uziemienia piorunochronu. Ubezpieczony właściciel domu musi mieć również dobrą pamięć. Pamiętać o zamykaniu drzwi i okien, niezostawianiu włączonego żelazka lub dzieci bez opieki dorosłego, chyba że ma odpowiednie ubezpieczenie dodatkowe, o którym wspominaliśmy w tym poście.

 Jeśli są Państwo zainteresowani zakupieniem ubezpieczenia domu/mieszkania, wystarczy skontaktować się z naszym doradcą, który pomoże dobrać odpowiednią polisę i załatwi wszelkie formalności w przypadku decyzji zakupu.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17