Szykują się horrendalne podwyżki w Kodeksie Drogowym! Rządzący chcą wprowadzić zmiany, które zrujnują domowe budżety. Minimalne mandaty będą nawet siedmiokrotnie wyższe, niż do tej pory, co będzie skutkować sytuacją, w której wielu kierowców nie będzie stać na uiszczenie kary, a jej niezapłacenie będzie mogło się wiązać z pobytem w zakładzie karnym. Zwiększy się również liczba punktów karnych za poszczególne wykroczenia.

Oto przykłady zmian w stawkach Kodeksu Drogowego:

– Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych (dotychczas 200 zł i 10 punktów karnych)
Po zmianach: minimum 1500 zł i 15 punktów karnych;

– Nieustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu (dotychczas od 20 do 500 złotych – punkty zależne od czynu)
Po zmianach: minimum 1500 zł i punkty karne zależne od czynu;

– Przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h (dotychczas od 200 do 500 zł oraz od 6 do 10 punktów karnych)
Po zmianach: minimum 1500 zł i od 10 do 15 punktów karnych;

– Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej bądź poleceń osoby kierującej ruchem (dotychczas od 300 do 500 złotych oraz od 2 do 6 punktów karnych)
Po zmianach: minimum 3500 zł i 8 punktów karnych dla kierowców, którzy w ciągu ostatnich 2 lat dokonali podobnego wykroczenia;

Jeśli jako kierowca popełnimy więcej niż jedno wykroczenie w tym samym czasie, maksymalna nałożona kara może wynieść nawet 30 000 złotych! Dodatkowo punkty karne będą ważne przez 2 lata, a nie jak do tej pory przez okres 1 roku. Okres ten będzie liczony od dnia zapłaty mandatu.

Powyższe zmiany mogą wejść w życie w niezmienionej formie w grudniu tego roku lub z początkiem 2022 roku.

Kolejną zmianą, o której pisaliśmy w jednym z wcześniejszych postów, może być wpływ posiadanych punktów karnych na wysokość składki ubezpieczeniowej. Więcej informacji tutaj.

Jeśli więc zamierzasz zostać kierowcą, to warto wziąć pod uwagę powyższe informacje. Planujesz zakup auta? Zadzwoń do naszego konsultanta lub odwiedź jedno z naszych biur, a my pomożemy Ci w wyborze najkorzystniejszego cenowo ubezpieczenia!

Więcej informacji o zmianach w Kodeksie Drogowym.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17