W ostatnim artykule wspominaliśmy o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą zimowa aura na polskich drogach i jak odpowiednio zabezpieczyć się na ewentualne zimowe zdarzenia drogowe. Dzisiaj pragniemy poruszyć temat szyb samochodowych. Zima to okres, kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzeń szyb samochodowych – zwłaszcza frontowych.

Musimy pamiętać, że naprawa szyby jest możliwa tylko, gdy uszkodzenie nie przekracza średnicy monety 5-złotowej, w przeciwnym razie szyba nadaje się tylko do wymiany.

Zastanówmy się nad przyczyną, jaka zazwyczaj stoi za uszkodzeniem. Zima to czas, gdy temperatury znacznie spadają, co wpływa na zwiększenie uszkodzeń w asfalcie. To właśnie drobne części asfaltu lub kamienie, które wyleciały spod kół poprzedzającego nas samochodu, są główną przyczyną pęknięć, a nawet dziur w naszych szybach.

Trzeba wziąć również pod uwagę inne sytuacje np.:

– Lekkomyślnych kierowców samochodów ciężarowych, którzy nie usuwają zlodowaceń z górnej części poszycia naczepy. Drobinki lub bryły lodu zlatujące z wysokości na naszą szybę? Nie dziękuję;

– Złe zamocowanie szyby (podczas poprzedniej wymiany lub wada fabryczna);

– Naprężenia szyby związane z użytkowaniem auta i różnicą temperatur między nagrzanym kokpitem, a temperaturą na zewnątrz;

– Mikropęknięcia, do których dostaje się pył, sól, piasek i płyn, które wpływają na pogłębianie się uszkodzenia;

Przejdźmy do skutków. Każdy, kto doświadczył wymiany szyby w aucie wie, że jest to spory wydatek. Cena szyby, która wynosi zazwyczaj kilkaset złotych w połączeniu z kosztami wymiany tworzy sumę, która bywa trudna do udźwignięcia przez domowy budżet. Oczywiście istnieją jeszcze inne konsekwencje uszkodzonej szyby:

Czasowe unieruchomienie auta;
– Zabranie dowodu rejestracyjnego przez patrol Policji;
– W poważnych przypadkach również dalszy zakaz poruszania się autem, wydany przez funkcjonariusza.

Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed wymienionymi powyżej szkodami i skutkami szkód, warto rozważyć zakup ubezpieczenia Warta Auto Szyby, skierowanego dla osób posiadających ubezpieczenie auta w Warcie. Odpowiedzialność Towarzystwa Ubezpieczeniowego Warta nie jest ograniczona do jednego zdarzenia skutkującego wymianą uszkodzonej/zniszczonej szyby w okresie ubezpieczenia, jednak trzeba pamiętać o tym, że suma ubezpieczenia w kwocie 3 000 zł zmniejsza się na skutek wypłaty odszkodowania za każde zdarzenie w trakcie obowiązywania ubezpieczenia.

Jesteś zainteresowany/zainteresowana zakupieniem ubezpieczeniem? Skontaktuj się z nami! Wyjaśnimy Ci zasady ubezpieczenia i pomożemy załatwić zdalnie wszelkie formalności, w przypadku decyzji zakupu polisy.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17