Zdrowie i życie – dwie najcenniejsze dla nas wartości, mimo że często poświęcamy je na rzecz kariery i innych potrzeb doczesnych. To właśnie wspomnianych wartości dotyczą ubezpieczenia na życie, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci lub utraty zdrowia. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając wspomniane ubezpieczenie i jak określić najlepszą dla nas ochronę?

Trudno porównać oferty wszystkich ubezpieczycieli, ponieważ noszą różne nazwy i obejmują swoim zakresem różne ryzyka, dlatego warto skontaktować się z doradcą Centrum Ubezpieczeń Rey14, by dobrać odpowiednie do naszych potrzeb ubezpieczenie. Zanim jednak chwycą Państwo za telefon, warto zastanowić się jaka ochrona nas interesuje.

Podstawowe ubezpieczenie na życie zapewnia naszym najbliższym wypłatę sumy ubezpieczenia na wypadek naszej śmierci – tutaj warto porównać sumy ubezpieczenia, na które opiewa polisa danego towarzystwa ubezpieczeniowego, im więcej, tym lepiej. Polisa ubezpieczeniowa może być wykupiona na pojedynczą osobę, lecz także dla całej rodziny w formie grupowej lub dla pracowników firmy.

Jeśli chcemy zabezpieczyć się przed ewentualną chorobą, warto wziąć pod uwagę ubezpieczenia dodatkowe, które pomogą nam finansowo gdy:

Zachorujemy na nowotwór (tutaj możemy spodziewać się wypłacenia nawet 150 proc. sumy polisy, gdy lekarze zdiagnozują u nas raka i będzie konieczne wdrożenie leczenia oraz rehabilitacji);

Doznamy udaru, zawału serca, w wyniku choroby będziemy leżeć w śpiączce lub zachorujemy na raka;

Będziemy musieli spędzić jakiś czas w szpitalu (towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam kwotę adekwatną do dni spędzonych w placówce zdrowia);

Gdy w wyniku choroby lub wypadku doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu (wypłata sumy ubezpieczenia za trwałe inwalidztwo);

Podobny zakres ochrony może zapewnić nam ubezpieczenie zdrowotne NNW, które polega na wypłacie świadczenia w przypadku śmierci, utraty zdrowia w wypadku lub pokrycia kosztów leczenia itp. Dodatkowym rozwiązaniem może być wykupienie pakiety medycznego, gwarantującego bieżącą opiekę medyczną oraz dostęp do niepublicznej służby zdrowia.

Pamiętajmy, że polisę na życie wykupuje się na podstawie umowy długoterminowej, gdzie okres ubezpieczenia to minimum 5 lat, dlatego dokładnie sprawdźmy warunki ubezpieczenia. Zastanówmy się na spokojnie jakie ubezpieczenie jest nam potrzebne, nie podejmujmy decyzji pochopnie.

Istnieje możliwość połączenia ubezpieczenia na życie z oszczędzaniem, co umożliwia wypłatę środków, gdy osiągniemy wiek senioralny, ale o tym w kolejnym artykule, do którego lektury zapraszamy już dziś.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu na życie? Coś jest dla Ciebie niejasne? Zadzwoń do nas, z przyjemnością pomożemy.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17