W poprzednim artykule poruszyliśmy temat polis na życie – na co warto zwrócić uwagę i jakich zasad przestrzegać przed zakupieniem ubezpieczenia. Dzisiaj przybliżymy Państwu jak połączyć polisę na życie z oszczędzaniem pieniędzy.

Taką formę ubezpieczenia można podzielić na pięć rodzajów:

  1. Polisa ze zwrotem
  2. Polisolokata
  3. Polisa posagowa
  4. Polisa na dożycie
  5. Polisa z funduszem kapitałowym

Ad. 1. Polisa ze zwrotem to nic innego jak polisa na życie, gdzie pod koniec okresu ubezpieczenia zwracane są składki, które wpłaciliśmy – warto zapytać agenta ubezpieczeniowego o warunki zwrotu składek i koszty związane z ubezpieczeniem.

Ad. 2. Polisolokata – zabezpieczenie życia oraz bezpieczna lokata wpłaconych środków własnych.

Ad. 3. Polisa posagowa – ochrona życia połączona z inwestycją środków na przyszłość dzieci. O posagu dla dzieci pisaliśmy już w innym artykule, do którego lektury zapraszamy.

Ad. 4. Polisa na dożycie – tak mają Państwo dobre skojarzenie, jest to polisa polegająca na wypłaceniu premii za dożycie do końca okresu ubezpieczenia lub dożycie do określonego wieku.

Ad. 5. Polisa z funduszem kapitałowym to inaczej polisa na życie połączona z inwestycją wpłaconych środków własnych.

Warto przypomnieć, że wybór polisy na życie to ważna decyzja, na którą warto się zdecydować, jednak zanim ją podejmiemy, należy na spokojnie zastanowić się jakiej ochrony potrzebujemy. Najlepiej skonsultować się z naszym agentem, który pomoże w doborze odpowiedniej polisy na życie.

Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17