W historii ludzkości od wieków starano się odpowiedzieć na pytanie „co przyniesie jutro?”. Filozofowie i inni mędrcy starali się przepowiadać przyszłość, budować teorie, a nawet rozmawiać z duchami, jednak nic nie przyniosło pożądanego rezultatu. Przyszłości dokładnie przewidzieć się nie da. Da się natomiast zabezpieczyć przed negatywnymi skutkami przyszłości, które zdarzają się każdemu. Posłużyć temu właśnie ma ubezpieczenie, czyli inaczej finansowe zabezpieczenie na wypadek nieprzyjemnych zdarzeń losowych – rodzaj finansowego plastra, który pomoże, gdy tego będziemy potrzebować. 

Zewsząd dochodzą nas słuchy o nieszczęściach, które przydarzyły się znajomym lub znajomym znajomych. Uważamy, że większość z tych przypadków nas nie dotyczy, póki nie odczujemy ich na własnej skórze. Pewien amerykański działacz społeczny* powiedział niegdyś: Przyszłość należy do tych, którzy przygotowują się do niej dziś. Jak przygotować siebie i naszych najbliższych na przyszłość? Zabezpieczyć się finansowo. Takiego zabezpieczenia udziela Towarzystwo Ubezpieczeniowe, przejmując na siebie ryzyko skutków zdarzeń, dając gwarancję wypłaty odszkodowania. Nie robi tego oczywiście bezpłatnie. Towarzystwo Ubezpieczeniowe pobiera od osób zagrożonych określonym ryzykiem tak zwane składki ubezpieczeniowe. Osobie, która opłaca składki, należy się odszkodowanie, gdy przydarzy się jej zdarzenie losowe opisane w polisie.

Ubezpieczenia można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje. Ubezpieczenie na życie, czyli zabezpieczenie finansowe dla naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci oraz ubezpieczenia majątkowe. Do drugiej grupy należą ubezpieczenia, które zabezpieczają nasz majątek (pojazd, dom, przedmioty, firma) przed określonymi grupami szkód np. ubezpieczenie mieszkania przed zalaniem. To także ubezpieczenia na wypadek odpowiedzialności za nasze działania – w przypadku, gdy to nasza pralka się popsuła i zalała sąsiada. Do tej grupy dochodzą jeszcze ubezpieczenia zdrowotne (NNW, pakiety medyczne czy ubezpieczenie szpitalne). Przyjęło się mawiać „mądry Polak po szkodzie”. Niestety większość osób ubezpiecza swój dobytek dopiero po wystąpieniu szkody. A wystarczy wykupić ubezpieczenie, by móc spać spokojniej i nie bawić się w mędrców i wróżbitów jak przed laty.

Wszystkie powyższe formy ubezpieczeń znajdą Państwo w ofercie Centrum Ubezpieczeniowego Rey14, którego biura znajdą Państwo w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Będzinie. Jeśli są Państwo zainteresowani wykupieniem polisy, jednak potrzebują Państwo więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym doradcą

*Autorem cytatu jest Malcolm X
Współpracujemy

Klient 16
Klient 15
Klient 13
Klient 12
Klient 10
Klient 9
Klient 7
Klient 6
Klient 5
Klient 4
Klient 3
Klient 2
Klient 1
Klient 17